RSS
 

Najważniejsze Święto dla nas…

09 gru

Jak co roku 8. grudnia  w  uroczystość Niepokalanego Poczęcia  Najświętszej  Maryi Panny, Marianki obchodzą  swoje święto.  Tego  dnia  kandydatki, po uroczystym ślubowaniu otrzymują  cudowny medalik i  wstępują  w  mariańskie  szeregi. Starsze  Marianki odnawiają  swoją przysięgę zawierzenia się Matce Bożej.  

W tym roku medaliki otrzymały:

Najmniejszy medalik na wstążeczce koloru żółtego: Emilia Pyka oraz Ola Kotala. Są to Marianki, które jeszcze nie przystąpiły do I Komunii Świętej.

Pozostałe dziewczyny, które przyjmują już Pana Jezusa do swojego serca, otrzymały medalik na wstążeczce różowej: Jessica Mika, Ola Cichoń

Grupa dziewczyn, która trochę dłużej należą do naszej wspólnoty, otrzymała większy medalik na zielonej wstążce: Martyna Golec, Zuza Maciejczyk, Patrycja Maciejczyk, Kamila Deptała, Julia Parys oraz Ewa Helisz

Marianki, które wytrwale uczęszczają na nasze spotkania i aktywnie uczestniczą w życiu grupy otrzymały medalik na wstążce niebieskiej: Kasia Gawron, Małgosia Kowalska, Agata Kot.

Podczas uroczystej Mszy Świętej w naszej intencji, każda z Marianek  była aktywie zaangażowana w liturgię. Pierwsze czytanie: Marta Obłączek, drugie czytanie: Emilia Zawodny, a psalm i Alleluja zaśpiewała – Martynka Golec. Modlitwę wiernych przygotowały Emilia Obłączek, Agata Kot oraz Patrycja Maciejczyk. Dary na ołtarz zaniosły Małgosia Kowalska i Kasia Gawron. Zamiast  homilii Dzieci Maryi przygotowały modlitwę kontemplacji w oparciu o rozważania bł. o. Franciszka Palau. Poprzez tekst  „Kwiatów Maryi”  Marianki   powierzyły się  Jej matczynej trosce i opiece. Ofiarowały Jej różę - symbol miłości, lilię - symbol wiarypomarańczę - symbol nadzieisłonecznik - symbol roztropnościbratek - symbol modlitwyhiacynt - symbol wdzięczności. W czasie Eucharystii Marta Obłączek grając na keyboardzie wraz z Julka Parys, która jak się okazało ma wielki talent do gry na gitarze, zagrały piosenki, które ubogaciły liturgię tego pięknego spotkania z Matką Bożą oraz Jej Synem Jezusem. Oczywiście okazało się, że w naszej wspólnocie mamy osoby, które pięknie potrafią śpiewać i stworzyły mini chórek: Ola Brol i Milena Krus. 

Po Eucharystii wykonano  pamiątkowe zdjęcia, aby następnie udać się na wspólne spotkanie, gdzie na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Podczas spotkania Ks. Proboszcz podziękował animatorkom Dzieci Maryi za zaangażowanie, a wszystkim Mariankom przekazał z okazji rozpoczęcia ROKU JUBILEUSZOWEGO książeczkę Wojciecha Jaronia pt. Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia. Zawiera ona wskazówki Papieża Franciszka zawarte  w bulli „Misericordiae vultus” oraz pouczenie, jak przeżyć Rok Miłosierdzia.

W imieniu wszystkich Marianek, serdecznie dziękuję ks. Michałowi oraz ks. Proboszczowi za zaangażowanie oraz pomoc w przygotowaniu obchodów tak ważnej dla nas uroczystości. Wszystkim rodzicom oraz ludziom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżycia Naszego Święta. 

A wszystkim DZIEWCZYNOM, życzę w imieniu animatorek oraz ks. Michała, abyście zawsze były wpatrzone w Maryję i tak jak Ona słuchały słów Jezusa. Żebyście umiały służyć z pokorą drugiemu człowiekowi oraz odnajdywały spokój i radość w modlitwie. Maryja Niepokalana zawsze jest przy was i wspiera was z Nieba bo jesteście Jej dziećmi – Dziećmi Maryi

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz

 

 
 

  • RSS